YLEISTÄ

Lukukausimaksut: ensimmäinen lapsi 70 euroa, toinen 50 euroa ja siitä eteenpäin 20 euroa.

Otathan lapsellesi mukaan pienet eväät, sisätossut sekä penaalin, joka sisältää kyniä, pyyhekumin, värikynät, liimapuikon sekä sakset (ei tarvitse 3-4 -vuotiaille).

Koulu toimii vapaaehtoisvoimin. Tarvitsemme monenlaisia taitoja ja vapaaehtoisia yhteistyöhön koulun hyväksi. Jos osaat esim. soittaa jotakin instrumenttia, leipoa, ommella, askarrella tai jos voit auttaa juhlien järjestelyssä, niin ota yhteyttä!

Koulun tiloissa toimii kahvila, jonka tuotto käytetään Suomi-koulun hyväksi. Etsimme täten vapaaehtoisia leipojia. Voit laittaa nimesi kahvilassa olevaan pullalistaan.

Ennen jokaista koulukertaa Suomi-koulun postituslistalle lähetetään viesti sisältäen ajankohtaista asiaa. Jos et saa posteja ota yhteyttä Suomi-koulun tiedotusvastaavaan tai muuhun vanhempainyhdistyksen jäseneen sähköpostiosoitteen tarkistamiseksi.